Co warto wiedzieć o studiach pierwszego stopnia licencjackich / inżynierskich?

02-02-22 | Autor postu @Admin
studia pierwszego stopnia licencjackie inzynierskie

Czy warto iść na studia pierwszego stopnia licencjackie / inżynierskie?

Jeśli interesujesz się inżynierią, ale nie wiesz, czy ten kierunek będzie dla Ciebie odpowiedni, rozważ poniższe wady i zalety.

Inżynieria to nauka o systemach technicznych i procesach wykorzystywanych do ich projektowania i budowania. Inżynierowie są szkoleni w zakresie projektowania, analizowania i tworzenia systemów, które spełniają potrzeby zarówno ludzi, jak i środowiska. Są odpowiedzialni za projektowanie różnych produktów, w tym pojazdów, maszyn, narzędzi, komputerów, elektroniki i budynków.

Studia pierwszego stopnia licencjackie / inżynierskie a praca

Wiele miejsc pracy dla inżynierów znajduje się w sektorze prywatnym i może obejmować pracę nad projektem, który jest zarówno konkretny, jak i długoterminowy. Inżynierowie mogą również prowadzić własną działalność gospodarczą, a zatem sami odpowiadają za wszystkie swoje rachunki.

Absolwenci studiów inżynierskich uzyskują tytuł inżyniera, ale mniej więcej jeden na dziesięciu z nich będzie pracował w takich dziedzinach, jak informatyka, inżynieria lądowa, elektryczna lub chemiczna.

Co to są studia pierwszego stopnia licencjackie / inżynierskie?

Tytuł licencjata w Polsce jest pierwszym stopniem naukowym uzyskiwanym po ukończeniu trzech lub czterech lat studiów. Jest on warunkiem wstępnym dla większości studiów magisterskich i prawie wszystkich miejsc pracy.

Inżynieria to dziedzina nauki, która wykorzystuje matematykę, fizykę, chemię i inne nauki do opracowywania produktów i procesów stosowanych w przemyśle, opiece zdrowotnej i innych dziedzinach.

Jakie są najpopularniejsze kierunki na studiach pierwszego stopnia?

  • Inżynieria samochodowa i mechaniczna.
  • Informatyka.
  • Elektrotechnika.
  • Informatyka.
  • Rozwój oprogramowania i analiza systemów.

Komentuj artykuł